Znáte pojem Cenový vějíř ?

Distribuce nákladů podél sezóny

Nadpis článku by mohl svádět k představě krásných tanečnic flamenga s roztančenými vějíři, ty s našimi vějíři nemají bohužel nic společného. Dnešní článek totiž pojednává o prodeji garančního ubytování.

 

Zasvěcení do nákupu ubytovacích kapacit vědí, že CK některé garanční ubytování CK nakupuje jako velký blok mnoha pokojů na jednu nebo více sezónu za jeden balík peněz. V praxi se tyto smlouvy uzavírají často. Cestovní kancelář získá do prodeje určitý garantovaný objem kapacit za velmi výhodných cenových podmínek a hotel má zajištěný jistý objem peněz, které od CK získá jako předplatby. Cena je výsledkem těžkého vyjednávání ale dohodou může být i jednoduchý zápis na kavárenském ubrousku, který se později přenese na smlouvu.

 

Elegantním způsobem jak může CK při zadání těchto kapacit do prodeje postupovat je rozdistribuovat náklady do jednotlivých částí a období sezóny tak, aby byl v okrajích nákup levnější a v sezoně vykryly náklady větší část kupní ceny. Rozložení nákladu nerovnoměrně podél sezony se nazývá „cenový vějíř“.

 

A právě tvorba cenových vějířů je silným nástrojem, který nabízíme kalkulantům a destinačním manažerům v našich CK. Nástroje Vám pomohou s úvahami jak rozložení provést a uhlídají za vás, že součet nákladů a kapacit za celou sezonu bude odpovídat skutečnému nákupu.

 

Máme nejen nástroje a procesy ale můžeme poradit jak to udělat na začátku sezóny, i jak sledovat vývoj a rozložení upravovat v průběhu prodeje.

 

Pracujete s garančními kapacitami?  Je zde potenciál, aby využití výše uvedených funkcí bylo pro Vaši CK přínosné?  Objednejte si konzultaci a představení funkcí ještě dnes ZDE!

 

S radostí pro vás připravil: Kateřina Rooks , MagicWare

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení
Email *
Telefon *
Poznámka
Pole označená * jsou povinná